Vodafone Smart prime 6
Před nedávnem jsem musel vyřešit základní otázku mé mobilní komunikace s okolním světem. Léta jsem používal firemní telefony, většinou od výrobce Nokia, naposledy u operátora T – Mobile. V zaměstnání jsem skončil a většinu času trávím v místě bydliště, kde jediným operátorem s kvalitním pokrytím mobilního signálu je Vodafone. A tak jsem tedy zašel do jejich prodejny v Pardubicích podepsat smlouvu a zároveň se poptat na možnost nákupu nového a moderního zařízení. Velmi ochotný mladík se mnou probral možnosti a jako jednu z nich mi nabídl mobil Vodafone Smart prime 6, dodávaný výhradně pro tuto společnost.
Na první pohled mi byl sympatický, dobře „padnul“ do ruky a jeho cena byla mnohem nižší, než srovnatelné telefony. Je dotykový, důležité pro mne bylo, že má možnost vložení paměťové karty. Má detailní 5“ IPS HD displej, vysoký výkon čtyřjádrového procesoru a podporu LTE připojení, verze systému je Android 5.0.2. Paměť RAM má 1024 MB, rozlišení fotoaparátu dostatečných 8 Mpix, je možno použít i přední kameru. Náhlavní soupravu, která je součástí balení jde připojit 3.5 mm jackem. Mobil má vestavěný GPS modul a z dalších datových funkcí disponuje připojením WiFi, Bluetooth a zcela moderní NFC. Snad závěrem k technickým parametrům – kapacita baterie je 2500 mAh, pohotovostní režim 480 hodin a doba hovoru 1080 minut. Snad jedinou nevýhodou, ale tu jsem zjistil až po čase a smířil jsem se s ní, je že nepodporuje USB flash.
Telefon spolupracuje se společností Google, proto hned pod horní stavovou a oznamovací lištou se nachází panel vyhledávání Google, klepnutím na ikonku mikrofonu lze vyhledávat hlasem. Na tuto užitečnou možnost jsem si zvyknul a používám ji dost často, je to snazší než použití klávesnice, i když při otočení telefonu (tuto funkci jde zakázat) se klávesnice dostatečně zvětší. V levém dolním rohu je ikona pro volání, sms zprávy, prostřední vyvolá instalované aplikace, dále kontakty a fotoaparát. Jejich pořadí lze měnit pouhým přetažením na požadované místo. Úvodní obrazovku si může uživatel měnit podle libosti, jejím potáhnutím vpravo či vlevo se dostane na další obrazovky, na kterých jsou ikony nainstalovaných aplikací a množství widgetů. Aplikace mobil stahuje z Google Play. Pod displayem jsou tři podsvícená tlačítka – pro přechod zpět, na domovskou obrazovku a levé tlačítko s názvem Nedávný. Na pravé straně je kolébkové tlačítko hlasitosti a pod ním tlačítko pro zapnutí, restart a další funkce.
Za více než půl roku používání mne telefon ani jednou nezklamal a neprojevil se nešvar některých zařízení tzv. zamrznutí s nutností restartu. Kvalita fotek a videí je nadmíru vynikající, pro běžné focení jsem přestal používat svůj velmi kvalitní fotoaparát Canon digital IXUS 9015. Fotky ukládám automaticky na Google disk a tím šetřím místo v mobilu, kde je uživatelská paměť 8 GB. Zařízení využívám se vším, co může smartphone nabídnout. Kromě klasických funkcí telefonu (mikrofon je dostatečně citlivý a reprodukce regulovatelná v požadovaném rozsahu) využívám záznam zvuku, budík, rádio, rozličné funkce kalendáře včetně upozornění na události, poslouchám hudbu i knihy v el. podobě, čtu zprávy na internetu, využívám navigaci, zobrazuji zprávy o počasí. Telefon používám jako externí zařízení pro vstup do zesilovače k reprosoupravě, nebo připojením přes sluchátkový výstup a transmitter v autě jako handsfree a pro poslech hudby, jako ladičku na kytaru, metronom, kompas a využívám mnoho jiných aplikací, které lze jednoduše stáhnout z Google Play zdarma, nebo za pár korun. Telefon si opravdu může každý uživatel přizpůsobit k obrazu svému a já jej vřele doporučuji ke koupi.
Napsat komentář